Kancelářská budova Riverview dosáhla 100% obsazenosti

Icon

Společnost Skanska Property Czech Republic pronajala veškeré maloobchodní jednotky v budově Riverview. Kromě hlavního nájemce, globální farmaceutické společnosti MSD, budou budovu využívat firmy Sodexo, SWN a Window Holding s jejich značkou VEKRA.

Riverview se nachází na břehu Vltavy v rozvíjející se obchodní čtvrti Praha 5 – Smíchov. Projekt je v pěší vzdálenosti od stanice metra Anděl a autobusové a tramvajové zastávky Na Knížecí. V dosahu je široká škála služeb a umístění blízko řeky navíc nabízí řadu možností trávení času s působivými výhledy.

Kancelářské plochy budovy Riverview byly z téměř 90 procent pronajaty přední nadnárodní farmaceutické společnosti MSD, která bude prostory budovy Riverview využívat pro svůj globální inovativní IT hub. Maloobchodní prostory v přízemí budovy jsou rozděleny do tří jednotek a využívány společnostmi SWN, Sodexo a VEKRA.

SWN a VEKRA budou maloobchodní prostory využívat jako předváděcí prostory. Firma SWN je výrobcem schodišť a VEKRA výrobcem oken a dveří. Jejich předváděcí prostory se tím budou vzájemně doplňovat. Třetí jednotku promění firma Sodexo v restauraci, která bude nabízet gastronomické služby nejen nájemcům budovy Riverview, ale také blízkému okolí.

„To, že jsme ihned po dokončení dosáhli 100% obsazenosti, ukazuje rostoucí zájem o čtvrť Smíchov a o udržitelné a vysoce kvalitní projekty, které využívají inovativní stavební řešení a materiály“, říká Marie Passburg, Managing Director společnosti Skanska Property Czech Republic.

Sedmipodlažní budova byla dokončena v prosinci roku 2014 a prodána společnosti Invesco Real Estate v říjnu téhož roku. Riverview usiluje o získání minimálně certifikátu LEED Gold. Nabízí přibližně 7.000 m² pronajímatelné plochy. Použitá zelená řešení zvyšují komfort pracovního prostředí a minimalizují provozní náklady, zejména díky snížení spotřeby vody a energií. Komplex byl navržen renomovaným švédským architektonickým studiem Tengbom. Generálním dodavatelem stavby byla společnost Skanska a. s.

 


Skanska Property Czech Republic, s.r.o., dceřiná společnost švédské skupiny Skanska Commercial Development Europe (SCDE), je zkušeným developerem v oblasti komerčních nemovitostí. Společnost je na českém trhu aktivní od r. 1997 a od té doby realizovala řadu administrativních budov a obchodních prostor. V současnosti provádí společnost výstavbu energeticky úsporné kancelářské budovy Corso Court v Karlíně. www.skanska.cz/property Skanska Group je jednou z největších společností na světě poskytujících služby v oblasti stavebnictví a projektového developmentu. Díky globálním znalostem v oblasti životního prostředí je skupina Skanska lídrem v oblasti šetrného stavitelství. V současnosti skupina zaměstnává přibližně 57 000 zaměstnanců na vybraných trzích v Evropě a ve Spojených státech amerických. Za rok 2014 dosáhly tržby skupiny 145 miliard SEK. www.skanska.com

Společnost MSD patří k předním globálním poskytovatelům produktů a služeb v oblasti zdravotní péče s cílem zlepšovat životy lidí na celém světě. MSD je obchodní název společnosti Merck & Co., Inc., s ústředím v Kenilworth, New Jersey, USA. Prostřednictvím našich léků na předpis, vakcín, biologických léčiv, volně prodejných léků a veterinárních přípravků přinášíme inovativní řešení v oblasti zdravotní péče zákazníkům a pacientům ve více než 140 zemích světa. Náš závazek zvyšovat přístup pacientů k zdravotní péči naplňujeme prostřednictvím celosvětových programů a partnerství. Pro více informací navštivte webové stránky www.msd.cz nebo www.msd.com .

SWN Moravia, s.r.o. je ryze česká firma, která na trhu působí již téměř dvacet let. Mají vlastní vývoj, výrobu i obchodní oddělení včetně počítačově řízené sušárny dřeva. Mimo studia v Praze, SWN vlastní i další v Brně, Plzni a Českých Budějovicích. Síť jejich obchodních partnerů se rozpíná nejen po celé ČR, ale i v zahraničí. Produkce převyšuje tisíc schodišť ročně, polovina výrobků se vyváží především do Rakouska a Anglie. K zaměření schodišť používají nejmodernější technologie – 3D Scanner. Jejich výrobky jsou certifikované – CE, TÜV.

VEKRA je hlavní značkou společnosti Window Holding a.s., největšího výrobce oken a dveří v České republice. Společnost vyrábí plastová, dřevěná, hliníková a dřevohliníková okna a dveře ve čtyřech závodech v ČR. Značka VEKRA má v ČR a SR téměř 70 obchodních zastoupení, která jsou nově doplněna o speciální velké showroomy jako například v Riverview Praha – Smíchov.

Sodexo, s.r.o. Od roku 1992, tedy od doby, kdy Sodexo vstoupilo na český trh, poskytuje všech 1560 zaměstnanců skupiny v ČR služby, které zlepšují kvalitu každodenního života. Sodexo nabízí služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Dále pak i služby v oblasti komplexních řešení služeb na míru u klienta (firemní restaurace a širokou škálu služeb facility managementu – správy budov, údržby mechanických zařízení a elektro, revizí, projekt managementu, úklidu a administrativních služeb).

Pro více informací kontaktujte:

Skanska
Petra Machartová
Marketing & Asset Specialist, Skanska Property Czech Republic
+420 603 587 928
petra.machartova@property.skanska.cz

 

MSD
MUDr. Filip Mavrov
External Affairs Director
+420 233 010 315
filip.mavrov@merck.com

Mgr. Pavel Kříž
PR Manager
+420 233 010 130
pavel.kriz@merck.com

Your Internet Explorer is outdated.

This website can not be viewed with your browser!

Upgrade your browser to the latest version (Internet Explorer) or install another browser, like Firefox or Google Chrome