Proč je v technických oborech nedostatek žen?

Icon

students

Proč je v technických oborech nedostatek žen? Je to kvůli předsudkům, nebo těmto oborům ženy stěží opravdu rozumí? Nejen na to odpovídala naše ředitelka oddělení Information Science and Analytics, Monika Kreidlová, v Radiofóru při příležitosti “Girls Day”.

 

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3617296

 

Co je Girls Day?

Každým rokem se v dubnu dívkám na jeden den otevírají brány technických univerzit, firem a výzkumných center. Girls Day je interaktivní den otevřených dveří pro dívky, které mají jedinečnou šanci seznámit se s širokou paletou studijních oborů a profesí v oblastech jako IT, telekomunikace či stavebnictví.

Girls Day probíhá současně v šestnácti evropských zemích s cílem získat dívky pro vědu a techniku a inspirovat je k výběru atraktivních a perspektivních oborů, které jsou dosud vnímány jako spíše mužské. Girls day může dívky nasměrovat k úspěšné profesní dráze.

Your Internet Explorer is outdated.

This website can not be viewed with your browser!

Upgrade your browser to the latest version (Internet Explorer) or install another browser, like Firefox or Google Chrome